Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jaki zlewozmywak jest najlepszy?

29 grudnia 2016

Zarówno zwolennicy oszczędnych i minimalistycznych kształtów, jak i osoby poszukujące wyjątkowych i niepowtarzalnych modeli – wszyscy znajdą idealny dla siebie zlewozmywak!
Które zlewozmywaki kupowane są najczęściej?
Te, które wykonane są ze stali nierdzewnej. Są najbardziej popularne dlatego, że można je kupić za gorsze (ceny zaczynają się od 100 złotych) oraz zachowują dobre parametry używalności, są trwałe, łatwe w utrzymaniu, a dodatkowo na rynku znajdziemy ogromną liczbę modeli do wyboru. Poza tym, zlewozmywaki ze stali nierdzewnej mogą być wykonane z połyskiem, ze stali matowej lub pokrytej dekorem (czyli lekko chropowatej). Cechuje je również odporność na korozje, chociaż zdarza się, że nawet po krótkim czasie użytkowania pokrywają się drobnymi zarysowaniami. W zlewach ze stali nierdzewnej istnieje też ryzyko osadów oraz nieestetycznie wyglądających zacieków, a żeby temu zapobiegać należałoby po każdym użyciu wycierać zlew do suchości. Stąd osoby, które wolą się zdecydować na inny materiał wykonania zlewu.
Zlew, który pasuje do kuchni
Przy projektowaniu kuchni trzeba też zwrócić uwagę na to, by wszystkie elementy tworzyły jedną estetyczną całość. Zlew prócz funkcjonalności musi zatem jeszcze ładnie wyglądać. Bardzo dobrze prezentują się w kuchniach zlewy granitowe – które cechuje solidność, trwałość i prostota utrzymania w nich czystości. Zlewy granitowe występują też w różnych fakturach i kolorach, więc nie ma problemu z dopasowaniem ich do każdego rodzaju wnętrz, czy to nowoczesna kuchnia, czy wystylizowana na konkretny styl. Ten rodzaj zlewu jest też dobrą opcją ze względu na to, że naprawdę trudno je uszkodzić czy zarysować, nawet jeśli ciężki i rozgrzany garnek wypadnie nam z ręki, możemy być pewni, że nie zostawi po sobie brzydkiego śladu. Oczywiście zlewy granitowe mają też swoją cenę, wcale nie małą – a pamiętać trzeba też, że to ciężkie zlewy, więc zwykła szafka ich po prostu nie utrzyma. Cały koszt zwróci się nam przez lata, zwłaszcza, że producenci gwarantują nawet trzydziestoletnie gwarancje.
Zlewy ceramiczne
Kolejnym popularnym i solidnym zlewem jest zlew ceramiczny, który ma twardą i odporną na zadrapania powierzchnię. Niełatwo go też zarysować czy uszkodzić poprzez uderzenie. Niestety, istnieje spore ryzyko, że jeśli upuścimy na zlewozmywak z wysokości twardy i ciężki przedmiot, można zrobić odprysk. Ceramiczne zlewy są również bardzo drogie, ceny zaczynają się od 900 złotych, a dochodzą nawet do 5000 złotych!
Czy wiesz, że istotne jest, którą ręką myjesz naczynia?
Jeśli myjesz naczynia prawą ręką, powinieneś wybrać zlew z ociekaczem po lewej stronie (podczas mycia naczynia trzymasz je w lewej ręce, a prawą myjesz), jeśli natomiast myjesz naczynia lewą ręką – analogicznie.