Trwa ładowanie proszę czekać ...

Najważniejsze parametry przy dobobrze zlewozmywaka

29 grudnia 2016

Chcesz kupić zlewozmywak odpowiedni dla Twojej kuchni? Na co zwrócić uwagę, a co można zepchnąć na drugi plan? Na te i inne nurtujące Cię pytania odpowiemy w tym poradniku!
Najważniejsze parametry zlewozmywaka
Jeśli chcesz być jak najlepiej przygotowany do zakupu zlewozmywaka, powinieneś wiedzieć, czego od takie oczekiwać. Po pierwsze, zwróć uwagę na to, czy wybrany model jest trwały i solidny, bo wtedy możesz mieć pewność, że posłuży na lata i nie będzie go trzeba wymieniać za jakiś czas. Po drugie, ważne jest, by był wytrzymany na wysokie temperatury, uszkodzenia mechaniczne, odbarwienia, zarysowania i odpryski. Nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli i czasem zdarzy się, że ciężki garnek wymknie nam się z rąk i uderzy o zlew – dobrze jest mieć wtedy pewność, że nic się nie stanie. Po trzecie, prócz funkcjonalności, zlew powinien również spełniać funkcję estetyczną i być po prostu ładny i dopasowany do stylu i wnętrza kuchni. Po czwarte, istotna jest kwestia czystości – łatwości czyszczenia i nieskomplikowanej pielęgnacji. Innymi wartymi zwrócenia uwagi parametrami są ciężar (niektóre zlewy, na przykład granitowe są za ciężkie do zwykłych szafek, pamiętaj o tym!) oraz, oczywiście, cena.
Chodzi o materiał wykonania
Wszystkie podane wyżej parametry można dopasowywać do materiałów, z jakich zrobione są zlewozmywaki. I tak na rynku dostępne są m. in. zlewy wykonane ze stali nierdzewnej, stali emaliowanej, granitu, kwarcu, bądź ceramiczne. 
Najładniejsze, a zarazem najtrwalsze są zlewy granitowe. Spełniają wszystkie ważne parametry: są solidne i trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, odbarwienia i wysokie temperatury, łatwe w utrzymywaniu czystości; co oczywiście nie oznacza, że możemy z nimi robić, co chcemy – żaden materiał nie jest niezniszczalny! Niewątpliwą zaletą zlewozmywaków granitowych jest ich niezwykła uroda – na rynku dostępna jest cała gama kolorów i kształtów, a poza tym są ozdobą w każdej kuchni, niezależnie od jej stylu! Minusem zlewów z granitu jest ich bardzo wysoka cena, więc to nie jest opcja dla osób, które mają ciasny budżet na urządzenie kuchni.
Zlewy ze stali
Zlewy wykonane ze stali nierdzewnej cieszą się niesłabnącą popularnością na naszym rynku. Ich zdecydowanym plusem jest niska cena – dobrej jakości zlew ze stali nierdzewnej możemy kupić już za około 150 złotych. Mają jednak o wiele więcej zalet: odporność na wysokie temperatury, lekkie, bardzo proste do utrzymania w czystości. Poza tym zlewy ze stali nierdzewnej dopasowują się kolorystycznie do prawie każdego wnętrza! Minus – łatwo zarysować powierzchnię w tego typu zlewach i często robią się zacieki.